دسته‌بندی‌ها

امکان تحویل اکسپرس

ویژه شهر تهران و اصفهان

امکان پرداخت در محل

خریدی مطمئن و راحت

۷ روز ضمانت بازگشت

و خدمات پس از فروش

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته

همیشه در کنار شما هستیم

ضمانت اصالت

با خیال راحت خرید کن

#زن_زندگی_ایران

گوهر با ارزش ما

دسته‌بندی:

" آموزش کانتور صورت در ۳ دقیقه "

کانتور کردن روشی برای ایجاد خط در چهره است؛‌ به بیان دیگر،‌ شما می توانید به کمک روش کانتور کردن (Contouring)، بخش های مختلف صورت را با کرم کانتور یا کرم پودر برجسته تر یا محو تر کنید؛ ‌برای مثال،‌استخوان گونه را برجسته نمایید یا بینی را لاغرتر کنید. روش کانتور کردن کمک می کند اگر ناهماهنگی در چهره وجود داشته باشد‌،‌ به راحتی برطرف شود و ساختار صورت متعادل به نظر برسد.

زیبایــی را

اشتراکــــــ

بگــذارید:

0
(0)

این مقاله چقدر برات مفید بود؟

امتیازت و نظرت واسمون مهمه :)

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

اولین نفری باش که به این مقاله امتیاز می‌دهی.

بیشترین

بهترین روش کانتور زدن

بهترین روش کانتور زدن چگونه است؟ تفاوت کانتور و کانسیلر در چیست؟ چطور میشود صورت خود را به کمک آرایش زاویه سازی کنیم؟
قطعا خیلی از این قبیل سوالات ذهن شما را درگیر کرده است که در مقاله نشاط رخ به بررسی آنها می‌پردازیم. محبوبیت روش کانتورینگ در میان خانم‌‌ها، به میزان زیادی به همین برجسته‌تر نشان دادن شاخصه‌های برتر صورتشان برمی‌‌گردد. استفاده از کانتورهای صورت در میان ستاره‌‌های سینما و چهره‌‌هایی که در حیطه مدلینگ فعالیت دارند، طرفداران زیادی دارد.

کانتور چیست؟

طیف رنگی کانتور

طیف رنگی کانتور

در لغات مختلف کانتور، به معنای سایه زدن است ولی در عملی که روی صورت سایه سازی و زیر سازی ایجاد شود عمل کانتورینگ گفته می‌شود. کانتورها چند درجه از صورت تیره تر هستند و سبب میشود اجزای صورت زاویه گرفته و در میکاپ زیبا و یا در آرایشی لایت یک جلوه جذاب و ساده با خطوط بی نقصی به صورت دهند.
کانتور کردن روشی برای ایجاد سایه در چهره است؛‌ به بیان دیگر،‌ شما می توانید به کمک روش کانتور کردن (Contouring)، بخش های مختلف صورت را با کرم کانتور یا کرم پودر برجسته تر یا محو تر کنید؛ ‌برای مثال،‌استخوان گونه را برجسته نمایید یا بینی را لاغرتر کنید. روش کانتور کردن کمک می کند اگر ناهماهنگی در چهره وجود داشته باشد‌،‌ به راحتی برطرف شود و ساختار صورت متعادل به نظر برسد.

کانسیلر چیست؟

<yoastmark class=

لوازم میکاپ کانسیلر یک پودر فشرده شده است که رنگ روشن تری دارد و پایه آرایشی محسوب می‌شود که میتوانید جای جوش، لک و نواقص روی صورت را با کمک کانسیلر پنهان کرده و عمل زیر سازی خوبی را ایجاد کنید. برای حفاظت از پوست هم استفاده میشود و میتوانید قبل یا بعد از کرم پودر از آن استفاده کنید.شما میتوانید انواع کانسیلر را با قیمتی مناسب و کیفیتی تضمین شده از فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی نشاط رخ تهیه نمایید.

تفاوت کانتور و کانسیلر در چیست؟

تفاوت کانتور و کانسیلر

تفاوت کانتور و کانسیلرپایه رنگ کانتور تیره تر است و چند درجه از کرم پودر و مواد آرایشی و سایه هایی که استفاده میکنیم و از پوست صورت باید چند درجه تیره تر باشد.
کانسیلر اصولا همرنگ پوست است ولی فرقی ندارد قبل کرم پودر بزنیم یا بعد از آن ولی کانتور حتما باید بعد از کرم پودر استفاده شود. همچین کانسیلر جای جوش و زخم و… را پوشش میدهد.

چطور صورت خود را کانتور کنیم؟

کانتور صورت نشاط رخ

کانتور صورت نشاط رخ

پیش از شروع کانتور صورت، از یک کرم آبرسان و بدون چربی روی پوست خود استفاده کنید. تاکید می‌کنیم به هیچ وجه نباید در این مرحله از کرم های حاوی چربی زائد استفاده کنید. این امر به راحتی باعث می‌شود مراحل بعدی زیرسازی و آرایش شما، تخریب شود.
ابتدا صورت خود را پرایمر بزنید و سپس از کرم پودر استفاده کنید و تمام بخش صورت خود را با کرم پودر پوشش دهید. زیر چشم خود را کانسیلر بزنید و نواحی تیره را بپوشانید. با براش یک مقداری از پودر تثبیت کننده بزنید تا کرم پودر و کانسیلر روی صورت تثبیت شود. این یکی از بهترین روش کانتور زدن است.

کانتور کردن بینی

کانتور بینی نشاط رخ

کانتور بینی نشاط رخ

از کانتور مات برای بینی استفاده کنید و به هیچ عنوان از کانتور براق برای کانتورینگ استفاده نکنید.
در کانتور بینی اگر میخواهید بینی کوچک تری نشان دهید دو طرف بینی خط موازی بکشید و یک نقطه در قسمت نوک بینی بزنید سپس با براش به صورت ضربه مانند به آهستگی به بینی و نواحی که کانتور زده اید محو کنید اما یک هاله سایه تیره ایجاد شود.

کانتور کردن پیشانی

برای کانتور کردن پیشانی توجه کنید که پیشانی بلند است یا کوتاه و رویش موها به چه صورتی است.
اگر موهایی وجود داشت اما پیشانی بلند بود در قسمت پیشانی و رویش موها کانتور تیره استفاده کنید تا پیشانی کوتاه تر دیده شود و یک سایه ملیح ایجاد شود. پس از کرم کانتور تیره برای کانتورینگ استفاده کنید.

چطور گونه خود را کانتور کنیم تا برجسته بنظر برسد؟

برای کانتور کردن گونه ابتدا لب های خود را جمع کنید تا استخوان گونه پیدا شود، سپس با کمک یک کانتور تیره یک خط بکشید و آن را پیدا کنید. سپس با کانتورینگ زیر این قسمت تو خالی را خط بکشید و سپس با براش ضربه بزنید تا محو شود. خطی که میکشید باید از قسمت استخوان گونه تا به انتهای گوش برسد در نهایت با براش محو کنید.

روشی راحت برای کانتور کردن چونه و فک

چطور کانتور انجام بدهیم که انگار زاویه سازی کرده باشیم؟ آیا با میکاپ میشود یک ترفند جدید زد که نیاز به عمل های زیبایی پر عوارض نباشد؟
برای باریک‌تر و کشیده‌تر شدن چونه و فک از کانتورینگ استفاده میشود. غبغب و زیر چونه را با کانتورینگ تیره میتوانیم بپوشانیم. زیر استخوان فک را هم با کانتور تیره میکنیم. بهتر است به کمک خط کانتور در زیر چانه، صورت را از گردن جدا کنید تا زیباتر به نظر برسد. با کمک کانتور میتوانید یک میکاپ جذاب بی عیب و نقص داشته باشید.
این روزها همه برای زاویه سازی صورتشان، هزینه های گزافی میدهند و خوب ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد. شما میتوانید با خرید بهترین برند لوازم آرایشی و زیبایی از فروشگاه اینترنتی نشاط رخ حداقل از عوارض عمل های زیبایی به دور باشید و یک میکاپ اصولی و صحیح به شما در داشتن چهره بی عیب و نقص کمک می‌کند. اما اول از هرچیزی لازم میدانیم بگوییم شما همانطور که هستید زیبا هستید اما با نشاط رخ زیباتر خواهید شد.

چطور از هایلایتر استفاده کنیم؟

هایلایتر صورت نشاط رخ

هایلایتر صورت نشاط رخ


از کرم هایلایتر استفاده کنید در صورتی که پیشانی بیضی دارید و اطراف پیشانی را با کانتور تیره و وسط پیشانی را با هایلایتر بپوشانید ولی به گونه ای از کانتور و هایلایتر استفاده کنید که به سمت چشم نیاید و محو کردن آرایش سبب میشود مهارت در آرایش و میکاپ لایت مشهود باشد. یک سبک درست و حسابی و پنهانی به شیوه گریم در پیش بگیرید.

چطور استخوان برجسته روی گونه بسازیم؟

برای برجسته کردن گونه دو خط زیر استخوان گونه بکشید و از سمت گوش به سمت خروجی لب بکشید سپس با براش محو کنید. در بخش فک هم در دو طرف فک یک قسمت محو باید ایجاد شود. هر دو طرف دو خط با دو درجه تیره‌تر بکشید. سپس با ضربه بزنید و آنرا به سمت پایین محو کرده و پخش کنید. در این حالت فک شما هم حالت خاص و شکیلی را به خود می‌گیرد.

چرا از هایلایتر استفاده کنیم؟

هایلایتر سبب میشود که میکاپ فقط مات نباشد و اندکی جذابیت و درخشندگی و روح به صورت شما میدهد. پس زیر چشم کمی نوک بینی و چونه و کمی روی گونه ها را هایلایتر بزنید و سپس به حالت ضربه زدن، ضربه بزنید تا فقط حالت براقی بگیرد.

از پنکک در کجا استفاده کنیم؟

پنکک صورت نشاط رخ

پنکک صورت نشاط رخ


زمانی که میخواهید میکاپ جذابی را انجام دهید و تمام مراحل را طی کردید از پنکک استفاده کنید ولی به صورت ملایم تا میکاپ روی صورت شما تثبیت شود. بعد از ایجاد تمامی مراحل کانتورینگ، کانسیلر و کرم پودر به سراغ سایه چشم بروید. با چشم ها جلو خاص و عمیقی به میکاپ دهید. سایه های چشمانتان در صورتی که تیره بود از رژ لب مات یا تناژ قهوه ای اما اگر میکاپ چشم شما ساده و لایت بود از رژ لب قرمز استفاده کنید.
در انتخاب کرم پودر کانتورینگ خود باید دقت کنید چون باید رنگ کانتورینگ کرم پودر  با رنگ فعلی و قبلی پوست شما یکی و در یک سبک باشد. جوری نباشد که میکاپ توی ذوق بزند. دقت داشته باشید کرم پودر کانتور، باید دارای بافت ریز و ظریفی بوده و حتما کیفیت بسیار عالی داشته باشد.
در کانتورینگ صورت بیضی کاری به خط ابروها نداریم و این قسمت تنها عضوی است که باید دست نخورده بماند ولی میتوانید با یک صابون ابروی بسیار با کیفیت از فروشگاه نشاط رخ ابروها را جلوه خاصی دهید تا میکاپ تکمیلی داشته باشید.

حرکت کانتور به چه صورتی است؟

حرکت کانتور روی صورت به صورت ضربه ای و به سمت بالا است به جز ناحیه خط فک.

کانتور صورت چیست؟

به معنای رفع عیب و نواقص صورت و خوش چهره تر شدن و زاویه سازی است. قبل از کانتور باید از مرطوب کننده استفاده کنید اما روتین های پوستی به داشتن پوستی بی عیب و نقص در شما کمک خواهد کرد. برای استفاده از کانتور صورت نیاز به آرایش سنگین و غلیظ نیست.

چند نوع کانتور داریم؟

کانتورینگ

کانتورینگ

کرم کانتور: این نوع کانتور برای صورت های خشک مناسب است که با ایجاد خطوط ریز همراه است. برای یکدست شدن میکاپ و کرم کانتور از پد اسفنج استفاده کنید تا به صورت یکنواخت روی صورت پخش شود.

پودر کانتور: پودر کانتور برای افرادی به کار میرود که پوست چربی دارند و میزان تعرق صورتشان بسیار بالاست و هدفشان یک آرایش مات روی صورت است . برای استفاده از کانتور پودری از قلم مو یا براش باید استفاده کنیم. از برس های کوچک نزدیک بینی و اطراف لب بهره بگیرید و برای کانتورینگ بقیه قسمت ها از براش کلفت یا قلم موهای پر مو استفاده کنید. شما میتواید برای دلچسب ترین خرید هریک از لوازم میکاپ که در این مقاله گفتیم به فروشگاه اینترنتی لوازم ارایش بهداشتی نشاط رخ مراجعه و از پشتیبانی ۲۴ ساعته آن نیز بهره ببرید. با داشتن کانتور خوب و آموزشی که به شما دادیم بهترین روش زدن کانتور را در پیش گرفته و از آن لذت ببرید.

 

ممنون که همراه ما بودید :)

دوست من همیشه زیبا و سلامت باشی...

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت‌نام در خبرنامه مجله نشاط رخ

اولین نفری باشید که از جدیدترین محصولات، جشنواره ها و فروش‌های ویژه ما مطلع می شوید

در این مقاله می‌خوانید:

بهترین مقاله‌های آموزشی اخیر نشاط رخ